Blondid juuksed on luksus 14/03/2022 – Postitatud: Juuksurite nipid – Märksõnad: ,

Blondid kaunitarid soovivad, et nende blond juuksetoon oleks särav ning juuksed terved ka ilma igakuise juuksurikülastuseta. See polegi kuigi keeruline ülesanne, kuid mõned nipid siin siiski on. Küsisime nõu blondide juuste eksperdilt Kairit Laanela´lt, kes on heledate juustega tegelenud juba üle 8 aasta.

Blondid juuksed on luksus ja nende eest tuleb ka kõige enam hoolt kanda. Lisaks korrapärasele juuksuriskäigule peaks ka koduhooldus olema õige.
Kõige enam on kliendid hädas kuivade ja haprate juustega. Blondeerimine pleegitab enda loomuliku pigmendi valgeks ja alles jääb “tühi” juus. Nüüd tahab see juus saada toiteaineid ja niisutust, et ei muutuks kahuseks ega katkevaks. “Must have” tooted on niisutav mask ning juuksestruktuuri taastav toode. Kasutamise intervallid sõltuvad sellest, kui tihti juukseid pesed. Soovitan kasutada mõlemaid tooteid üle 2-3 pesukorra. Esimene toode on juukse väliskihile, et see oleks niisutatud ja sile, teine läheb sügavale juukse sisse, et taastada tugev struktuur. Soovitan L’Alga imehead Seacure toitvat maski ning L’Alga.Bolster juukseampulle koduseks hoolduseks. Olen ise ka aastaid blondeeritud juustega ja need hoiavad mu juuksed elujõulised ja kaunid.

Blondi värvi säilitamiseks on väga oluline kasutada kodus kollast tooni neutraliseerivaid tooteid. Vees on palju rauda ja blond juus kogub selle ajaga endasse. Kui sinu blond toon hakkab juurest alates (ülepea blond, salgutamistehnika), siis kasuta pigem šampooni, kui blond toon algab madalamalt (balayage jms. värvitehnika), siis sobib sulle paremini hõbemask. Oluline on, et toode jõuaks blondeeritud osa peale. Optimaalne on kasutada neid üle 2 pesu ning hoida ka enne loputamist mõni minut peas, et pigment jõuaks juuksele kinnituda.

Tasub leida endale õige ja hea blondide juuste spetsialist, kes saaks personaalselt nõu anda sinu juuksest lähtuvalt. Terveid kiharaid ning kaunist kevadet!

Kairit Laanela, juuksur


Kairit Laanela, ilusalong Kopli Föön (@koplifoon) omanik ja juuksekspert


Kui sinu blond toon hakkab juurest alates (ülepea blond, salgutamistehnika), siis kasuta pigem šampooni, kui blond toon algab madalamalt (balayage jms. värvitehnika), siis sobib sulle paremini hõbemask.

KAIRIT LAANELA

Kas teadsid, et…

… blonde juukseid peaks harvem pesema

Juuste pesemine mõjutab värvitud juukseid ja värvitooni kõige enam. Seega vähenda juuste pesemise sagedust ning kasuta kuivšampooni pesuaegade vahe pikendamiseks. Hea nipp: kasuta kuivšampooni vastu ööd, et see imaks tekkiva rasu endasse.

… kui investeerid uude kuivšampooni, siis vali blondidele juustele mõeldud toode

Spetsiaalselt blondidele juustele mõeldud kuivšampoonid toonivad, seega ergutavad Su juuste värvi ning aitavad peita väljakasvu.

… šampooni peaksid valima sellise, mis on värvisõbralik

Ära alahinda šampooni- ja või palsamipudelil olevat lubadust „ohutu värvitud juustele“, „color safe“ jms. – need töötavad! Jälgi, et toode oleks ka kahuvastane, et saavutada maksimaalne tulemus.
Väldi oma juuksehoolduses SLS (Sodium Lauryl Sulfate) ja SLES (Sodium Laureth Sulfate) sisaldust, ained mida väga paljud šampoonid sisaldavad. Need kuivatavad ja kahjustavad niigi õrnu juukseid topelt.

… juukseid peaks loputama jaheda veega

See sobib tegelikult kõikidele juuksetüüpidele ning iga juuksepesu lõppu. Lihtsalt loputa juuksed jaheda veega, sest see sulgeb juuksekutiikulid, vähendab kahu ning lisab juustele loomulikku sära.

… lillakas toonija on blondide juuste üks parimaid sõpru

Kui märkad, et blond juuksetoon läheb tuhmiks ning liialt kollakaks, kasuta aeg ajalt lillakat toonivat šampooni või juuksemaski. Lillakad toonid neutraliseerivad kollakad-oranzikad toonid, seega taastavad särava blondi juuksetooni väga kiiresti ja lihtsa vaevaga.

… niisuta-niisuta-niisuta oma blonde juukseid

Värvimine, helendamine, blondeerimine kahjustavad juukseid tugevalt – kasulikud õlid ja toitained uhutakse minema. Tulemuseks on kuivad ja sageli ka murduvad juuksed. Värvitud ja töödeldud juuksed vajavad väga tõhusat niisutamist ja ravi, näiteks sügavniisutavat maski 1x nädalas ja/või raviampulli Bolster paar korda kuus. Blondide juuste niiskusvajaduse taastamine on pikem protsess, seega vali igapäevaseks juuksepesuks ka niisutav-parandav šampoon ja palsam.

… hoidu kollast värvi juukseõlidest

Õlid on üldiselt parimad abilised juuste niisutamisel, kuid mitte kõik õlid ja eriti blondidele juustele. Kui õli sisaldab kollakaid pigmente, siis kipub see ka juustesse kollakaid toone lisama ning külmast või plaatinablondist juuksetoonist ei ole enam midagi järel. Samuti ole õli kogusega ettevaatlik – üledoseerides muutuvad juuksed raskeks ja määrdunuks. Pigem vähem kui rohkem!

… juuste läiget saad rõhutada säraspray´ga

Säraspray´d peegeldavad valgust tagasi ning annavad seeläbi Su juustele imelise läike ning sära. See on blondide juuste hoolduses viimane samm ja täpp „i“ peal. L’Alga valikus on lisaks ka värvi kaitsev ja imelist sära lisav seerum, mis parandab katkiseid juukseotsi ning sobib kõikidele värvitud juustele.

… kloorist tingitud rohekast toonist saad lahti sügavpuhastava šampooniga

Kui käid sageli ujumas, siis oled kindlasti märganud, et blondid juuksed kipuvad võtma roheka alatooni. Selle vastu saab sügavpuhastava šampooniga: pese 2x pead ning seejärel võid juukseid toonida lillaka šampooni või maskiga. Kuna sügavpuhastav šampoon avab juuksekutiikulid, imbub tooniv šampoon/mask kiiremini sisse, seega võid seda peas hoida lühemalt kui tavapäraselt.

« Mis toimub juuksemoes kevad-suvel 2022?
11 nõuannet talviseks juuksehoolduseks »