TASUTA TRANSPORT OSTUDELE ÜLE 59€ EESTI PIIRES

küsimused - vastused

Oleme siia kokku kogunud meile kõige sagedamini esitatavad küsimused juuksehoolduse ja meie toodete kohta. 

Kui Sul on küsimus, mida siin veel pole – kirjuta meile julgesti ning leiame ka Sinu küsimusele vastuse!

See on täiesti tavapärane, et peanahal ja juustel on erinevad soovid. Lahenduseks on siin erinevate sarjade omavaheline kombineerimine, et mõlemad mured saaks õigesti “ravitud”.

Kui juuksed hoiavad peadligi, siis hoidu liigsest niisutamisest ja ületoitmisest. ning vali kergema koostisega volüümišampoon Sealight. See ei tee juukseid raskeks, samas aga puhastab õrnalt ja efektiivselt.

Kui juuksed on otstest kuivad, siis sinna vali tugevamalt niisutav palsam või juuksemask. Näiteks sobib ideaalselt parandav-niisutav Seaboost palsam, mis on kõige rikkalikuma koostisega meie valikus ning rahuldab ka janusemate juuste niiskusvajaduse.

Ära unusta ka juukseid peale pesu kaitsta – niisutav kuumakaitse SEAMIST juuksepikkusesse aitab kaitsta kuumaga töötlemise eest, päikese ja UV-kiirguse, staatilise elektri ja keskkonnasaaste eest.

Alustame juuste väljalangemisest – igaks juhuks võiks pöörduda perearsti poole ja veenduda, et organismis midagi olulist puudu pole. Tervisekontroll ja vereanalüüsid võiks ära teha.
 
Järgmiseks vaataks peanaha seisukorda – alustage sellest, et kontrollige, ega tänased juuksehooldusvahendid sulfaate SLS ega SLES ei sisalda? Need ained on ülitõhusad puhastajad, aga peanahale liiga “tõhusad” – viivad minema kogu loomuliku kaitsekihi ja rikuvad peanaha tasakaalu.

L’Alga šampoonid on kõik väga peanahasõbralikud ja sulfaate SLS/SLES ei sisalda ning kui Teil on värvimata juuksed, siis soovitaks ühte neist šampoonidest:
– Juuksekasvu ergutav šampoon L’Alga.Seagrow, mis puhastab õrnalt ja ergutab peanaha mikrovereringet, et juuksesibul saaks rohkem toitaineid kätte ja tal oleks jõudu terveid juukseid kasvatada. 
– Volüümišampoon L’Alga.Sealight -> väga hea šampoon oma kerge koostisega, mis niisutab aga ei muuda juukseid raskeks. Annab mõnusalt kohevust ja imelise pehmuse. 
 
Järgmiseks võtame juuksed ette, mis Teil kogupikkuses on kuivad, aga muidu värvimata/töötlemata. Talvisel ajal on parim valik intensiivselt niisutav L’Alga.Seaboost palsam, sest õhuniiskus madal ja keskküte kuivatab nii nahka kui juukseid veel lisaks.
Suveks soovitame selle palsami aga kergema vastu vahetada: näiteks niisutav Biacre Hyaluronic palsam. Suvel ei taha rikkumata juuksed nii tugevaid ja toitvaid tooteid, seega kevadel vahetage palsamid ringi 🙂
 
Ja muidugi kaitske juukseid ilmastiku, UV-kiirguse, kuumutamise jm. eest niisutava spray’ga, näiteks L’Alga.Seamist. 

L’Alga šampoonid ei sisalda odavaid pesuaineid sulfaate SLS/SLES ning see ongi peamine põhjus, miks L’Alga šampoonid nii aktiivselt ei vahuta.

Sellest ei tasu heituda – väike kogus šampooni peseb ja puhastab õrnalt, aga tõhusalt isegi kui vahtu nii palju ei ole. 

Meie soovitus on pesta šampooniga alati 2 korda, keskenduda peanahale ning kasutada alati pigem väikest šampoonikogust kui sellega pillata.

PS: sulfaadid SLS/SLES on tuntud väga tõhusa puhastamise poolest, kuid ühes sellega pesevad nad peanahalt ja juustelt maha kõik loomuliku rasu, mis tegelikult kaitset annab. Kui peanahalt on kogu loomulik rasu eemaldatud, hakkab tööle vastupidine protsess – peanahk on ärritunud ning hakkab 2x rohkem rasu tootma. Ja siis märkategi, et juuksed lähevad väga kiiresti mustaks…

Kui soov teha patsid õrnalt niisketesse (või kuivadesse) juustesse, siis pigem valiks Biacrè Curl Maker spray, sest seda sellisel juhul lihtsam kasutada.

Biacrè lokisoengute emulsioon annab tugevama hoidvuse, aga seda peaks juustesse kandma siis kui juuksed on märjemad, kohe peale pesu.

Juuste seisukorra kirjelduse põhjal soovitaks esimese asjana aru saada põhjusest, miks juuksed peast tulevad. Kui see on lühiajaline, siis võib olla tegu hooajalise eripäraga – kevadel/sügisel juuste väljalangemine suureneb. Aga kui pikaaajaline, siis võiks teha igaks juhuks vereproovid ja konsulteerida perearstiga – ehk on see mõne vitamiini puuduse väljendus vms.

Väliselt saab ehk abi juuste kasvu ergutavast šampoonist Seagrow ja losjoonist Seagrowth – mõlemad tegelevad peanaha tasakaalustamisega ja mikrovereringe ergutamisega, et juuksejuured saaks piisavalt toitaineid ja seeläbi jõudu kasvada.

Juuksed kuivad – on väljalangemisest eraldiseisev probleem ning siin on kindlasti abiks korralik niisutav-toitev palsam L’Alga.Seaboost

Kord nädalas peaks juustele tegema sügavniisutavat juuksemaski, näiteks L’Alga.Seacure ja lisaks kasutama ka juukseotsi niisutavaid ja kuuma eest kaitsvaid seerume-õlisid, mille väga hea valiku leiate siit.

Kõigis L’Alga toodetes on sees vetikaekstraktidel põhinev teaduslikult tõestatud AlgaNord 5™ kompleks, mis sisaldab väga rikkalikult mineraale, asendamatuid omega rasvhappeid, vitamiine ja toitaineterikkaid mikroelemente. 

See vetikaekstraktide segu on väga niisutav, toitev ja rikkalik, mistõttu meie klientide kogemused kinnitavad, et blondisari ei kuivata juukseid.

Juuste väljalangemise põhjuseid on väga keeruline hinnata – reeglina on need seotud “sisemiste” teemadega. Siinkohal soovitame kindlasti erialaspetsialistidega nõu pidada.

Kui aga juuksed murduvad, siis viitab see ületöötlemisele ja tugevale niiskuspuudusele. Võluvitsa siin pole, kuid rikkalik niisutamine ja toitmine võivad olukorda parandada. Näiteks võib proovida intensiisvelt parandavat juukseampulli Bolster kuurina ning parandavat sügavniisutavat juuksemaski Seacure.

Peanahale jääva kihi osas võib olla põhjus kasutatavates hooldusvahendites – ehk on midagi koostises, mis ei sobi. 

Juuste kasvatamise tarkus hakkab peanaha eest hoolitsemisest. Nagu maapind, mida ei toideta ja kasteta, ei anna saaki; niisamuti ei saa probleemsest peanahast kasvada terved ja tugevad juuksed. Seega soovitame kombinatsioonis nii šampooni kui juuste kasvu ergutava losjooni kasutamist:

  • Juuksehooldust alusta Seagrow šampooniga, mis sisaldab vetikapõhist AlgaNord 5™ kompleksi, kofeiini, piparmündiõli, Panax zensenni juure ekstrakti ning looduslikku teepuuõli, mis ergutavad tasakaalustab peanaha ning ergutab selle rakke ja mikrovererginget.
  • Järgmiseks vali juuksekasvu ergutav SEAGROWTH losjoon, mis kantakse peanahale ja jäetakse pähe mõjuma. Selle koostisained – vetikapõhime AlgaNord 5™ kompleks, kofeiin, mentool ning looduslik teepuuõli tõstavad juuksefolliikulite vitaalsust ning aeglustavad juuste väljalangemist ja vananemisprotsessi.

Siin tuleb muidugi meeles pidada, et tulemused ei tule üleöö – järjepidevus ja kannatlikkus juukserutiinides on siin kõvasti abiks.

Me soovitaks vaadata peanaha ja juuste seisukorda eraldi ja kombineerida vastavalt:

  • Peanahale -> kõõmavastane Seaflakes šampoon -> see tasakaalustab ja rahustab peanahka, samaaegselt puhastab ilma loomulikku rasu eemaldamata (väga oluline peanaha tervise seisukohast) ning aitab eemaldada ketenduse peanahalt
  • Juustele -> kui on paksud juuksed, kahusemad-kohevad, siis soovitame Seaboost palsamit, mis on tugevalt niisutav, parandab, annab väga hea kammitavuse, aitab hoiduda kahust ning lisab erakordse pehmuse (ja imehea lõhna).

Lugedes juuste kirjeldust, siis soovitaks kombinatsiooni õhukestele juustele mõeldud šampoonist Sealight ja niisutavat-parandavat palsamit Seaboost.
Niisutav-parandav palsam just seetõttu, et juuste kahuseks minemine viitab ikka ja ainult kuivusele – annaks neile lisaniisutust.

Ja muidugi kuumakaitse-kuumakaitse-kuumakaitse: soovitame L’Alga niisutavat kuumakaitset Seamist, mis parandab-kaitseb ning hoiab juuksed lihtsalt kammitavad.

L’Alga tooted sobivad kõik ka juuksepikendustele, sest ei sisalda sulfaate ega ftalaate. Seega võite südamerahuga L’Alga tooteid pikendustega kasutada 🙂

Juuste seisukorra kirjelduse põhjal soovitaks esimese asjana aru saada põhjusest, miks juuksed peast tulevad. Kui see on lühiajaline, siis võib olla tegu hooajalise eripäraga – kevadel/sügisel juuste väljalangemine suureneb. Aga kui pikaaajaline, siis võiks teha igaks juhuks vereproovid ja konsulteerida perearstiga – ehk on see mõne vitamiini puuduse väljendus vms.

Väliselt saab ehk abi juuste kasvu ergutavast šampoonist Seagrow ja losjoonist Seagrowth – mõlemad tegelevad peanaha tasakaalustamisega ja mikrovereringe ergutamisega, et juuksejuured saaks piisavalt toitaineid ja seeläbi jõudu kasvada.

“Juuksed kuivad” on väljalangemisest eraldiseisev teema ning seal on kindlasti abiks korralik niisutav-toitev palsam, L’Alga.Seaboost
Juuksed murduvad suure tõenäosusega just kuivusest (aga võib olla ka muu põhjus, tasub juuksuril lasta üle vaadata).