Sügis toob muudatused ka juuksehoolduses 20/10/2023 – Postitatud: Juuksurite nipid – Märksõnad:

Kui suve erksad värvid vahetuvad sügiseste soojade toonide vastu, ei vaja hooajalist muutust ainult meie garderoob, vaid ka naha- ja juuksehooldus. Ilmastikumuutused, niiskus ja temperatuur võivad meie juuste tervisele ja välimusele märkimisväärselt mõjuda ning täna jagame Sinuga nippe sügiseseks juuksehoolduseks, et Su juuksed igal aastaajal suurepärased välja näeksid.

Kõige olulisem märksõna: niisutamine

Kui õhk muutub jahedamaks, muutub see ka kuivemaks ning eriti hästi on seda muutust näha meie nahal, mis hakkab ketendama ja kuivama. Sama juhtub ka juustega, sest nende niiskustase langeb. Nüüd on tagumine aeg vahetada nii oma kreemid toitvamate vastu, kui ka šampoon ja palsam, et taastada kaotatud niiskus. L’Alga valikust leiad kõige tugevamini niisutavad ja toitvad šampoonid-palsamid kahest sarjast: CPR Molecular Repair Peptide-18 ja Seamore sarjadest, mis on välja töötatud spetsiaalselt kahjustatud juuste parandamiseks ja kaitsmiseks, pakkudes samaaegselt intensiivset niisutust.

Vähendame juuste kuumaga töötlemist

Hooajal, mil juuksed on niigi kuivemad, on mõistlik vähendada sirgendamist ja lokitangide kasutamist. Kui see pole täiesti võimalik, siis kasuta madalamaid temperatuure ning kasuta kindlasti juuste kaitsmiseks kuumakaitset (mis on oluline aastaringselt), näiteks niisutavat L’Alga.Seamist kuumakaitse spray’d, mis aitab ka staatilist elektrit juustest eemal hoida.

Sügavniisutav hoolitsus kord nädalas

Vähemalt korra nädalas paku juustele sügavniisutust ja toitmist rikkaliku juuksemaski või intensiivselt parandava-raviva juukseampulli näol. Kanna juuksemask juustele, seo juustele soe rätik või naudi samal ajal saunamõnusid ning lase maskil juustele mõjuda vähemalt 15-20 minutit. Nii saavad kõik kasulikud toimeained sügavale juustesse imenduda, et taastada kuivade juuste niiskustase ning vitaalsus.

Kaitseme juukseid ilmastiku eest

Sügisene ilm on ülidiselt ettearvamatu – tuuline, vihmane ja jahe. Märjad juuksed külma tuuleiili käes pole kaugeltki hea kombinatsioon! Seega on aeg välja otsida mütsid, sallid ja kübarad, et juukseid ilmastiku eest kaitsta. 

Piirame regulaarselt juukseotsi

Juuksed on kõige kuivemad just otstest ning kui juukseotsad on kuivad, siis on nad rabedad ning hakkavad kergesti lõhenema ja murduma. Regulaarne juukseotste piiramine aitab Su juukseid hoida tervemana, takistades nende edaspidist lõhenemist ülespoole. Seega on regulaarne juukseotste lõikamine juuste tervise ja välimuse seisukohalt väga oluline ning aitab pikemas perspektiivis hoopis juuste kasvamisele kaasa. Ja oled ju nõus, et pigem piirata korraga vähem kui lõigata maha 5-6 cm katkiseid juukseid, eksole? 

Vähendame juuste kahusust

Niiskustaseme muutumisega kaasneb üsna sageli ka juuste kahuseks muutumine. L’Alga ja Biacre valikus on mitmeid spetsiaalseid tooteid, mis aitavad juuste niiskustaseme juuksekarva lukustada ning samas siluda kahuseid-turritavaid juuksekarvu. Proovi näiteks Biacre Smooth ehk siluvat tootesarja ning rikkalikult niisutust lisavat Biacre särapiima.

Sööme juuksed terveks 🙂

On oluline meeles pidada, et ilusad juuksed saavad alguse seestpoolt. Seega veendu, et Sinu menüü sisaldaks vitamiinide ja mineraaliderikkaid toite, eriti neid, mis toetavad juuste tervist. Ning juuste tervise seisukohalt on eriti olulised alltoodud vitamiinid ja mineraalid:

  • Biotiin (vitamiin B7): Biotiin on üks kõige olulisemaid vitamiine juuste tervise jaoks. See aitab tugevdada juukseid, vähendab nende murdumist ja soodustab juuste kasvu. Biotiinirikkad toidud on munad, pähklid, lõhe ja avokaadod.
  • Vitamiin A: Vitamiin A on vajalik juuksefolliikulite tervisele ja heaoluks. See aitab säilitada õiget rasu tasakaalu peanahal, mis muidu võib põhjustada juuste kuivust või hoopis vastupidi – liigset rasueritust. Kõrvits, porgand ja spinat on head vitamiin A allikad.
  • Vitamiin C: on antioksüdant, mis kaitseb juukseid vabade radikaalide kahjulike mõjude eest ja aitab raual imenduda. C-vitamiini leidub tsitrusviljades, maasikates ja paprikas.
  • Vitamiin D: Vitamiin D puudus võib põhjustada juuste hõrenemist ja aeglustada juuste kasvu. Seda vitamiini toodab keha päikesevalguse mõjul, kuid seda leidub ka rasvases kalas, munades ja piimatoodetes. Meie kliimas tasub D-vitamiini toidulisandina juurde võtta juba alates oktoobrikuust ja seda kuni mai-juunini välja.
  • Vitamiin E: aitab parandada peanaha vereringet, mis omakorda soodustab juuste kasvu. E-vitamiini leidub mandlites, päevalilleseemnetes ja pähklites.
  • Raud: on oluline mineraal, mis tagab piisava hapniku juuksefolliikulitele ning rauapuudus võib põhjustada juuste väljalangemist. Punane liha, oad ja spinat on rauarikkad toidud.
  • Tsink: aitab reguleerida juuksefolliikulite funktsiooni ja toetab juuste kasvu. Tsinki leidub kõrvitaseemnetes, päevalilleseemnetes ja kikerhernes.
  • Omega-3 rasvhapped: aitavad hoida peanahka niisutatuna. Rasvane kala (nt lõhe ja sardiinid), linaseemned ja chia seemned on head omega-3 allikad.
  • Proteiinid: Juuksed koosnevad peamiselt valgust, seega on piisav valgu tarbimine väga oluline. Valgurikas menüü hõlmab kana, kalkunit, mune, piimatooteid, kala ja kaunvilju.
  • Vesi: Hüdreeritus on oluline nii kehale kui ka juustele. Veepuudus võib muuta juuksed kuivaks ja rabedaks, seega veenduge, et joote piisavalt vett.


Kokkuvõtteks võib öelda, et sügis on üleminekuaeg soojast suvest külma talve ning see eeldab kohandusi ka igapäevases juuksehoolduses (ning muidugi ka nahahoolduses). Prioriteet on niisutamine, juuste kaitsmine ilmastikutingimuste eest ja kuumuse vähendamine stiliseerimisvahendite kasutamisel.

Värvilist sügist!

« Juuksed jälle kahused ja turris?!
Kuidas hoida juuksed niisutatuna? »