Juuksed jälle kahused ja turris?! 04/02/2024 – Postitatud: Juustest põhjalikumalt

Saame teilt üsna sageli kirju teemal, et olete hädas sõnakuulmatute ja kahuste juustega ning seda eriti niisketes tingimustes. Ausalt öeldes on mul endalgi sama häda. Selle levinud juuksemure kontrolli alla saamisene algab kahususe tekkepõhjuste mõistmisest ja sihipärase juuksehooldusrutiini rakendamisest, et hoida juuksed siledad ja siidised olenemata ilmast. Täna jagame Sinuga mitmeid nippe, kuidas hoida oma juuksed siledad ja kahuvabad!

Miks lähevad juuksed kahuseks?

Juuksed lähevad kahuseks enamasti siis kui ilm on niiske. Juuksed ammutavad seda õhuniiskust ning see põhjustab juuksekarva paisumist ja juuksekarva kutiikulkiht “avaneb” – juus läheb säbruliseks ja karedaks. Tulemuseks on, et enam-vähem sirged juuksed tõmbavad lainesse ning lokkis juuksed lähevad veelgi tugevamalt lokki.

Ka täiesti sirged juuksed võivad teatud ilmastikutingimustes minna kahuseks, kuid üldjoontes vaevab see mure neid, kelle juuksed on väga kuivad ja keemiliselt ületöödeldud või kuumast kahjustatud.

Kuidas juuste kahususest vabaneda?

NIISUTAMINE ON ASJA VÕTI!

Alusta õigete toodete valimisest – tugevalt niisutavad niisutavad šampoon ja palsam on õige valik ning lisaboonus on see kui sari on loodud spetsiaalselt juuste kahususe kontrolli all hoidmiseks (näiteks Biacrè Smooth, siluv sari). Need, kes föönitavad juukseid regulaarselt, aga aeg-ajalt ka lokitavad-sirgendavad ja ehk ka värvivad juukseid, peaksid kohe kindlasti valima just nimelt niisutavad hooldustooted.

Seega alusta niisutava šampooni ja palsamiga, mis tõstavad juuste niiskustaset ja aitavad siluda juuste kutiikulkihti. Minu blondide kergelt laines ja kahuste juuste puhul on väga hästi aidanud L’Alga.Seaboost palsam, mida kasutan aastaringselt. Lisaks loputan juukseid ALATI peale juuksepesu jaheda veega, et sulgeda korralikult juuste kutiikulkiht ning lukustada niiskus juuksekarva.

Ja me ei üllata Sind kui lisame, et kasuta oma juuksehoolduses regulaarselt ka sügavniisutavat juuksemaski ning erihooldustooteid nagu juukseampullid. Intensiivselt parandava ja ka raviva toimega juukseampullid on heaks abiks olukorras, kus juuksed on saanud erilist töötlust, tuntavalt rabedamad ja kuivad ning muidugi ka peale päikesereise.

LISANIISUTUS VIIMISTLUSTOODETEGA

Peale niisutava palsami kasutamist võid juuste niiskustaseme suurendamiseks kasutada veel lisaks juustesse jäetavat palsamit või niisutavaid kreeme-seerumeid. Sageli küsitakse meilt, et mis vahe on pähejäetaval palsamil ja seerumil – ega suurt vahet polegi, eesmärk on neil sama: niisutada, kaitsta ja viimistleda.

Kuna vaevlen ise sama kahususe probleemi käes, siis julgustan proovima näiteks Biacrè Smooth siluva sarja niisutavat juuksekreemi või L’Alga.CPR Peptide-18 sarja peptiidide, hüaluroonhappe ja vetikaekstraktidega kreemise koostisega aktiivseerumit.

NB! Kui föönitad-kuumtöötled oma juukseid, siis on väga oluline enne kuumtöötlemise alustamist kuumakaitset kasutada. See loob kaitsva kihi juuksekarva ja kuumuse vahele, et hoiduda kuumakahjustuste tekkimisest. Ka selleks sobib L’Alga.CPR Peptide-18 sarja aktiivseerum suurepäraselt.

Eritooted ja hooldused juuste kahususe vähendamiseks

On olemas ka eritöötlusi ja tooteid spetsiaalselt juuste kahususe vältimiseks. Need on mõeldud juuste toitmiseks, kaitsmiseks ja kutiikulkihi sulgemiseks ning hoidmaks juuste niiskustasakaalu, et juuksed püsiks siledad.

Juuste lamineerimine – hoolitsus, mis sulgeb juukse kutiikulkihi, siludes kõik ebatasasused ja kahjustused ning annab seeläbi juustele tervema välimuse kuni 3ks nädalaks. Juuste lamineerimine loob juuksekarvale barjääri, mis aitab lukustada niiskuse ja toitained, hoides ära keskkonnateguritest tingitud juuste kuivamise ja kahususe tekkimise.
PS: Võid proovida Biacrè Lamineerimiskomplekti, et saavutada pikaajalisem kaitse juuste kahuseks muutumise vastu.

Juuste keratiinhooldused – populaarne kahuvastane töötlus, mis täidab juuste poorid, sulgeb juuste kutiikulkihi ja silub ebatasasused, mis võivad põhjustada kahusust. Töötluse tulemus võib kesta mitu kuud, kuid vali selle tegemiseks hea professionaal, et tagada ohutus ja tõhusus.

Kahuvastased seerumid – need sisaldavad reeglina silikoone või looduslikke õlisid, mis loovad juuste pinnale kaitsva barjääri, lukustades niiskuse ja vältides välise niiskuse imendumist, mis teeks juuksed taas kahuseks.

Juukseõlid – looduslikud õlid suudavad imenduda juuksekarva toites ja niisutades juust seestpoolt, vähendades omakorda kahusust. Mina kasutan juukseõli nii niisketel kui ka kuivadel juustel – enne föönitamist lisan L’Alga juukseõli, et anda lisaniiskust ja lukustada niiskus juuksekarva – peale föönitamist on mu loomulikult laines juuksed vähem kahused ja ei lendle nii hullusti. Ja muidugi lisan juukseõli ka kuivadesse juustesse, et rahustada viimasedki jonnakad juuksekarvad.

Niiskust hülgavad viimistlustooted – kui vaja ikka tagada, et juuksed püsiks siledad ja ei tõuseks turri, siis on asendamatud abilised viimistlusvahad ning juukselakk. Proovi Biacrè modelleerivat kreemvaha, mis on imehea toode siledate-läikivate soengute viimistlemiseks ning muidugi Biacrè No Gas eriti peene pihustamisega juukselakki. Mõlemad teevad niisketel päevadel elu märgatavalt kergemaks!

« Juukseseerum – miks ja milleks?
Sügis toob muudatused ka juuksehoolduses »