Kuidas hoida blond juuksetoon särava ja värskena? 26/08/2021 – Postitatud: Juuksurite nipid, Juustest põhjalikumalt – Märksõnad: ,

Blondide juuste värvitoon püsib puhas ja särav täpselt mõne pesu peale juuksuriskäiku ning siis hakkavad enamikel blondidel juustesse tekkima soojad ja kollakad toonid. Kollane blond toon on aga täpselt see, mida meist keegi näha ei taha!
Aga kuidas hoida oma blond või hõbehall juuksetoon särava ja värskena? Ja mis põhjustab kollaste toonide teket blondidesse juustesse ning kuidas sellest hoiduda?

Kas teadsid, et…

Kas teadsid, et vaid ca 2% maailma rahvastikust on loomulikud blondid ning blondi tooni põhjustab melaniini vähene sisaldus juustes? Meie regioonis on naturaalseid blonde rohkem tänu madalamale päikese aktiivsusele, kuid näiteks Aasias, Kesk-Ameerikas, Aafrikas ja Lähis-Idas ei leidu blonde üldse.
Samuti läheb blond juuksetoon vanuse kasvades tumedamaks, sest mida rohkem on nahas-juustes melaniini, seda paremini blokeerib see kahjulikke ultraviolettkiiri (seletab ära, miks lapseeas blondid juuksed vanusega tumedaks lähevad). Ja näiteks hallides juustes ei ole üldse melaniini.

Väga põnev oli lugeda moeajalugu ning avastada, et juba 16. sajandil pleegitasid naised oma juukseid, sest tol ajal olid kõige hinnatumad punakuldse tooniga blondid juuksed. Küll istuti tunde päikese käes juuksed katmata ning katsetati ka esimesi blondeerimisvõtteid. Üks tolleaegne juuste blondeerimise retsept on järgmine: «Konnad, rohelised sisalikud ja mesilased üheskoos ahjus kuivatada, tolmuks hõõruda, munakollasega pudruks segada ja juuksed sellega sisse määrida.»

Blond toon on seega läbi ajaloo olnud üks ihaldatumaid juuksetoone kui atraktiivsuse sümbol ja võimalus silma paista.

Ja kas teadsid, et soojade toonide tekkimine pole ainult blondide juuste probleem, need võivad tekkida samahästi ka brünettidesse juustesse. Seega pole hõbešampoonid ja -maskid ainult blondide pärusmaa, vaid sobivad väga hästi kasutamiseks ka brünettidel saavutamaks külmem brünett juuksetoon.

Kuidas hoida blond juuksetoon särava ja värskena?

Miks lähevad blondid juuksetoonid kollaseks?

Igas blondis juuksetoonis on kollasust, sest see on keratiini loomulik värvitoon. See on ka üks põhjustest, miks kaunis hele juuksetoon aja möödudes kollakaks-soojaks hakkab muutuma – juuksuri juures juustele kantud värvipigment kulub ja tuhmub. Lisaks mõjutavad algset kaunist blondi tooni ka välised tegurid nagu päike ja kloor, ka meie kodune vee kvaliteet.

Blondid juuksed on reeglina ka kahjustunud, sest enamasti ei piisa juuste heledamaks toonimisest, vaid appi võetakse blondeerimistehnika. Blondeerimiseks nimetatakse pöördumatut keemilist protsessi, mille käigus eemaldatakse juustest pigment – blondeerimisvahend taandab melaniini molekuli. Melaniin jääb alles, kuid see on nüüd värvitu.

6 sammu kaunite blondide juuksetoonide hooldamiseks ja hoidmiseks

Nagu juba eelnevalt kirjeldatud omandab blond juus paratamatult ajaga kollaka-sooja tooni, mis on põhjustatud juuste enda looduslikust pigmendist ning välistest teguritest nagu vesi, päike jne. Kollaseks kulumist saab aga aeglustada kasutades nt. üle kahe pesukorra toonivat “hõbe”šampooni- ja “hõbe”maski – lillat tooni juuksehooldustooteid, sest lilla on kollase vastandvärv ja neutraliseerib seega parimal moel kollase varjundid.
Meeles peab pidama, et igasugune keemiline juuksetöötlus kahjustab juust ning eriti tugevalt teeb seda blondeerimine. Blondid juuksed on kuivemad ning kipuvad kergesti ka pusasse minema. Seega on ülimalt oluline juukseid niisutada, toita ning kaitsta täiendavate kahjustamiste eest erinevate viimistlustoodetega.

Jagame teiega L’Alga juukseekspertide juhist blondide ja blondeeritud juuste hooldamiseks, mis neutraliseerib koheselt kollased ja soojad toonid juustes, tuues samaaegselt esile kauni külma plaatinablondi tooni. Järgnev juuksehooldusprogramm taastab juuste elastsuse ning muudab juuksed tugevaks, pehmeks ning hästi niisutatuks:

 1. Kasuta L’Alga.SEALVER toonivat hõbešampooni-juuksemaski, et neutraliseerida kollased-soojad värvipigmendid.
  Sagedus: soovitavalt üle 2 pesukorra, millest peaks enamasti piisama.
  PS: L’Alga hõbešampoon ja -juuksemask ei kuivata juukseid, sest ainuüksi šampoon sisaldab 5 erinevat niisutavat komponenti ja juuksemask lausa 9 erinevat niisutavat komponenti, lisaks teaduslikult tõestatud vetikapõhist AlgaNord 5™ kompleksi, biotiini ning niatsiinamiidi.

  1. Pese juukseid L’Alga.SEALVER šampooniga.
   Kanna šampoon märgadesse juustesse ja peanahale, kammi laiapiilise kammiga ühtlaselt kogu juuste pikkusesse. Hoia juustes 3-5 minutit sõltuvalt juuste seisukorrast (mida kuivem juus, seda lühemalt; samuti alusta esimesel korral pigem lühemast ajast) ning masseeri samaaegselt peanahka, et stimuleerida mikrovereringet. Kasuta vajadusel kaitsekindaid värvipigmendi eest.

  2. Kanna rätikukuivadele juustele L’Alga.SEALVER juuksemask (juurtest-otsteni), kammi laiapiilise kammiga ühtlaselt kogu juuste pikkusesse. Hoia juustes 3-5 minutit sõltuvalt juuste seisukorrast (mida kuivem juus, seda lühemalt, sama esimesel korral kasutamise kohta). Kasuta vajadusel kaitsekindaid värvipigmendi eest. Loputa juuksemask välja jaheda veega, et sulgeda juuksekutiikulid.

 2. Piserda rätikukuivadele juustele L’Alga.SEAMIST niisutavat kuumakaitse- ja UV-kaitse spray´d.
  Kasuta kuumakaitsetooteid ALATI enne föönitamist, seda igasuguse juuksetüübi ja seisukorra puhul! Lase enne stiliseermisit 2-3 min mõjuda/imenduda, ära loputa välja.

 3. Kanna 2-3 tilka L’Alga.SEALVER värvi kaitsvat, niisutavat ja lõhenenud juukseotsi parandavat seerumit rätikukuivadesse või kuivadesse juustesse.
  Ära loputa välja.

 4. Blondid ja blondeeritud juuksed on keskmiselt kuni tugevalt kahjustatud, seega niisuta ja ravi neid kord nädalas L’Alga.SEACURE intensiivselt niisutava-parandava juuksemaskiga või eriti kahjustatud juuste korral L’Alga.BOLSTER juukseampulliga, mis on 2-3x tugevama mõjuga kui juuksemask ning aitab taastada ja parandada blondeerimise, keemilise sirgendamise ja kuumtöötlemise järgselt kahjustada saanud juuksekarva keratiinsidemeid.

 5. Viimistlemiseks niisuta juukseotsi paari-kolme tilga sära andva L’Alga.SEANORD5 juukseõliga.

6. Korra kuus kasuta sügavpuhastavat šampooni L’Alga.SEAPURE. See puhastab sügavuti nii peanaha kui juuksed ning eemaldab juustesse tekkinud viimistlus- jm. toodete jäägid.
Sügavpuhastav šampoon jätab juuksed peale pesu karedamaks ja seda tänu sellele, et avab juuksekutiikulid, et need saaksid endasse võimalikult palju kasulikke toimeaineid ammutada. Kanna peale sügavpuhastava šampooni kasutamist juustele kas L’Alga.SEACURE intensiivselt niisutav-parandav juuksemask (või kahjustatud juuste puhul L’Alga.BOLSTER intensiivselt raviv juukseampull). Nii on kasulike toimeainete mõju juustele eriti intensiivne ning saad peale pesu nautida imeliselt pehmeid, niisutatud ja siidiseid juukseid.
NB: Sügavpuhastava šampooni kasutamise järgselt ära kasuta hõbešampoone ega -maske!

Allikad:
L’Alga profimaterjalid juuksuritele
Wikipedia
Moeajalootund. Soenguajalugu: purustatud konnadega blondeerimisest kapsapeadeni juustes
Tippjuuksur selgitab: üks rusikareegel, mida peaks teadma iga blond
Juuksuritöö alusõppe õpikeskkond
« Peek Inside: L`Alga juuksehooldus otse imedemaalt
Vetikad? Biotiin? Niatsiinamiid? »