Soengu- ja juuksetrendid kevad-suvel 2023 04/04/2023 – Postitatud: Juuksetrendid – Märksõnad: , ,

Meil on juba traditsiooniks saanud, et uue kevad-suvise hooaja alguses vaatame üle, millised trendid juukse- ja soengumaailmas ilma teevad. Sel aastal küsisime trendiülevaadet kolmelt tunnustatud juukseeksperdilt: meisterjuuksur Triin Veisman’ilt, juuksur-stilist Grete Pertel’ilt ja naistejuuksur Anna Daniel’ilt. 

Esitasime ekspertidele kolm lihtsat küsimust juuksevärvide, soengute aga ka selle osas, mida suvises juuksehoolduses kõige tähtsam meeles pidada. Meie saime vähemalt 2 head nippi suvise juuksehoolduse osas, mida me enne ei teadnud… Seega, head lugemist ja avalda julgelt ka oma arvamust kommentaarides!

Millised on selle suvehooaja värvitrendid juuksehoolduses?

Suures plaanis tundub, et jätkub covidi-perioodil alguse saanud trend naturaalsuse ja loomulikkuse suunas. Moes on sügavad, aga loomulikud ja pigem naturaalsed või soojemad toonid.

Alustades blondidest juustest võib öelda, et nüüdseks moest läinud sinaka ja violetse alatooniga külm blond juuksetoon, mis on asendunud soojema ja naturaalsema, liivakarva kuldsema blondi juuksetooniga. Anna teeb siinkohal hea tähelepaneku, et soojem blond toon mõjub hästi ka jumele. Kui külm toon teeb näo üldmulje kahvatumaks, siis soe blond toon muudab näo justkui pehmemaks ja jumekamaks. 

Brünettide juuste puhul on aga vastupidi – moes on külmad pruunid toonid, et juustes tekiks sügavus ning üldmuljeks oleks tugevad ja terved juuksed. 

Trendikad on ka erinevas tumedusastmes ginger-toonid, ehk juuksetoonid, mis on midagi maasikablondi ja klassikalise punase vahepealsed. Ja muidugi loomulikud hallid juuksed.

Juuste värvimises on jätkuvalt aktuaalne sujuv väljakasvu üleminek värvitud juustele. Grete rääkis, et jätkuvalt eelistatakse juuste värvimisel pigem balayage-tehnikat, mis oma olemuselt on sujuvam ja loomulikum kui tihe salgutamine. Samas annab see juustele liikuvuse ning loob visuaalselt volüümikama soengu. Ja mis peamine selle tehnika puhul – saab kauem juuksurist eemal olla. 

PS! Moodi on tulnud ka suured juukseklambrid, tekitavad palju vähem hõõrdumist Sinu juustele kui ükskõik milline patsikumm.

Millised lõikused ja soengud on kõige trendikamad?

Triin võtab hetketrendid lühidalt kokku nii: „Lõikustest on moes lõuani bob, endiselt kihilisus, uue suunana seitel/juukselahk tugevalt küljel. Soengutest on moes wet-look ja kõik juuksed kinni ning üldiselt läheb kaubaks nii hobusesaba kui ka ülespandud pidulikum soeng. Moes on tekstuuriga juuksed – nii kerged lained kui lokid, mis ei näe liiga pingutatud välja.“

Grete oli samal arvamusel nagu Triin: „Kes järkus juukseid ei armasta, siis bob ei kao kuhugi! Kui eelmisel aastal oli moes sirge joonega bob, siis nüüd on tulnud tagasi ettepikenev ning kuklas kergelt ümara joonega bob.“           

Kardinatuka ajastu hakkab vaikselt kaduma ja koos sellega ka keskel kantav lahk/seitel. Katsetatakse kas lühemat tukka või kasvatatakse tukk välja ja kantakse küljel.

Mulleti trend veel ei vaibu, kuid domineerib pigem lühem mullet erinevate variatsioonidega. 

Noorte seas on jätkuvalt trendiks korea ja jaapani juuksestiilid nagu wolfcutmilleks on siis väga järkus juuksed tukaga või väga nurgelised ja geomeetrilised julged lõikused. Ja lisaks ka unisex juukselõikused, kus  ei tehta vahet, millised on meeste- ja millised naistelõikused.

Soengutest on trendikas wet-look. Naised kasutavad rohkem geeli enda soengute tegemistel, et luua wet-looki, kuid jätkuvalt on ka moes lained ja messy-vibe. Grete sõnab, et ootab põnevusega, millal wet-look uuesti ka meeste juustetrendidesse lisandub ja küsib, et kes on esimene julge? 😉

Anna sõnab, et kui eelnevatel aastatel sooviti palju oma juukseid lühikeseks lõigata, siis praegu ollakse pigem juuste kasvatamise lainel. Suurt huvi tuntakse lopsakate kinniste punutiste vastu, mida Anna kombineerib erinevate krunnide, lokkide ja lihtsas loomulikus olekus juustega.

Mis on kevad-suve must-have tooted, et juuksed oleks ja püsiks ilusad ning terved?

Kui talvine hooaeg oli juustele ja nahale väga kuivatav, siis kahjuks ei ole meil häid uudiseid ka päikeselisema sooja aja jaoks. Nahale mõjub suvine hooaeg hästi, aga juustele saab väljakutseks kuum suvepäike ja UV-kiirgus, soolane merevesi jne. Juuste niisutamise kõrval tõuseb ülioluliseks juuste kaitsmine päikese ja UV-kiirguse eest.

NIISUTA-NIISUTA-NIISUTA

Täpselt sellises sõnastuses ja kolm korda järjest rõhutasid ühest suust nii Grete, Triin kui ka Anna.

Grete soovitab lähtuvalt enda juustest valida hea niisutav palsam ning teha lisaks paar korda kuus ka niisutavat maski. Triin lisab, et igale juuksetüübile leiab sobiva niisutava toote – õhemale juuksele sobib pähe jäetav juuksepalsam, paksemale juuksele mõni tummisem juuksekreem. 

Kui see vundament on loodud, siis järgmiseks on ülioluline peanahka ja juukseid kaitsta päikese ning UV-kiirguse eest. Parim on seda muidugi teha mütsi, kerge salli või ägeda kübaraga, kui aga neid käepärast pole, siis on must-have toode kas juukseseerum või niisutav juuksespray, milledel on kuumakaitse ja ka UV-kaitse (vaata näiteks neid).

Suvel on mõnusad kasutada ka niisutav juuksekreem ja oma loomulikku juuksetekstuuri rõhutavad tekstuurispray’d. Anna soovitab kasutada ka head juukseõli, mis niisutab ja annab juustele sära.

Ja siin on Triinu toimiv ilusate = tervete juuste retsept, mis toimib aastaringselt:

  • Ära mine magama märgade juustega
  • Föönitamisel, lokitamisel ja sirgendamisel kasuta ALATI kuumakaitset
  • Olenevalt juuste seisundist lase juuksuris 3-5 kuu tagant juukseotsi lõigata

Kõik eelneva võtame kokku Anna sõnadega: „Juuksed on meie välimuse üks olulisemaid osi, seega ei peaks neisse suhtuma kui aksessuaari, mida vastavalt moele pidevalt muutma peab. Mood on pidevas muutumises ning kui iga juuksetrendiga kaasa minna, siis juuksed sellele vastu ei peaks. Katsetada ja vaheldust tuua võiks hoopis toonivate šampoonide ja maskidega.“ 

Ilusat alanud kevadet ja kuldset suve!
ilusadjuuksed.ee tiim

« Kuidas hoida juuksed niisutatuna?
Pikad ning kohevad juuksed »