Mida muuta suvises juuksehoolduses?

Juuksehoolduse trendid, nipid ja nõuanded mugavalt sinu postkasti

Hooaegade vaheldumisega soovitavad spetsialistid ka oma juuksehoolduse rutiinid üle vaadata. Kuigi erinevaid hooaegu ühendab üks märksõna – kuivus, siis mõned erinevused suve- ja talvehooaja juuksehoolduses siiski on.

Juuste niisutamine suvisel hooajal

 

Talveperioodi iseloomustavad kuiv tubane õhk ning äkilised ja suured temperatuurikõikumised. Staatilise elektri ning juuste kuivuse vastu aitavad niisutavad maskid ja palsamid, lisaks niisutava juuksekreemi kasutamine. Staatilise elektri vastu aitab korralik juuksesprei.

Suvised kuumad ilmad ja päike nõuavad aga sama aktiivselt juuste niisutamist ja toitmist, kuid toovad päevakorda kuuma- ning UV-kaitsega juuksehooldusvahendid.
Anastassia Titova sõnas, et kevadine ja sügisene hooaegade vaheldumine võib tuua kaasa ka juuste väljalangemise, mis on üsna tavapärane. Sellisel juhul võiks juukseid toetada väljalangemist vähendavate juuksehooldusvahenditega. Lisaks šampoonile oleks hea veel ka seerum peanahale või ampullid.

Spetsialistid on ühel meelel, et juuksehooldusvahendite esmane valik peaks toimuma siiski selle järgi, mis kõige paremini juuksetüübile sobib (loe siit, kuidas määrata oma juuksetüüpi) ning see on enamasti väga individuaalne. Eneli Rannik soovitab šampooni valida selle järgi, mis sobib teie peanahale, sest šampooni ülesanne on peanahk puhtaks pesta ning palsam-mask on rohkem efekttooted.

 

„Fakt on see, et iga juus kahjustub, seda tekitab igapäevane elu, liigne kuumutamine, märja peaga magama minemine, ilm! Nii kaua kui juus on piisavalt niisutatud ja õigel viisil käsitletud, peaks kõik hästi olema nii talvel kui ka suvel.“

– KARIN TOOL

Aitäh Teile heade nõuannete eest KarinAnastassia ja Eneli!
ilusadjuuksed.ee

Fotod: L’Alga Haircare, Yael Bonfis

Blondid juuksed L'Alga vetikapõhise juuksehooldusega
Juustest põhjalikumalt
Juuksepood2021

Kuidas hoida blond juuksetoon särava ja värskena?

Blondide juuste värvitoon püsib puhas ja särav täpselt mõne pesu peale juuksuriskäiku ning siis hakkavad enamikel blondidel juustesse tekkima soojad ja kollakad toonid. Kollane blond toon on aga täpselt see, mida meist keegi näha ei taha! Aga mis põhjustab kollaste toonide teket blondidesse juustesse ning kuidas sellest hoiduda?

Loe lähemalt »

Armastusega ilusate juuste vastu © Norsten OÜ 2021