Mida muuta suvises juuksehoolduses?

Juuksehoolduse trendid, nipid ja nõuanded mugavalt sinu postkasti

Hooaegade vaheldumisega soovitavad spetsialistid ka oma juuksehoolduse rutiinid üle vaadata. Kuigi erinevaid hooaegu ühendab üks märksõna – kuivus, siis mõned erinevused suve- ja talvehooaja juuksehoolduses siiski on.

Juuste niisutamine suvisel hooajal

 

Talveperioodi iseloomustavad kuiv tubane õhk ning äkilised ja suured temperatuurikõikumised. Staatilise elektri ning juuste kuivuse vastu aitavad niisutavad maskid ja palsamid, lisaks niisutava juuksekreemi kasutamine. Staatilise elektri vastu aitab korralik juuksesprei.

Suvised kuumad ilmad ja päike nõuavad aga sama aktiivselt juuste niisutamist ja toitmist, kuid toovad päevakorda kuuma- ning UV-kaitsega juuksehooldusvahendid.
Anastassia Titova sõnas, et kevadine ja sügisene hooaegade vaheldumine võib tuua kaasa ka juuste väljalangemise, mis on üsna tavapärane. Sellisel juhul võiks juukseid toetada väljalangemist vähendavate juuksehooldusvahenditega. Lisaks šampoonile oleks hea veel ka seerum peanahale või ampullid.

Spetsialistid on ühel meelel, et juuksehooldusvahendite esmane valik peaks toimuma siiski selle järgi, mis kõige paremini juuksetüübile sobib (loe siit, kuidas määrata oma juuksetüüpi) ning see on enamasti väga individuaalne. Eneli Rannik soovitab šampooni valida selle järgi, mis sobib teie peanahale, sest šampooni ülesanne on peanahk puhtaks pesta ning palsam-mask on rohkem efekttooted.

 

„Fakt on see, et iga juus kahjustub, seda tekitab igapäevane elu, liigne kuumutamine, märja peaga magama minemine, ilm! Nii kaua kui juus on piisavalt niisutatud ja õigel viisil käsitletud, peaks kõik hästi olema nii talvel kui ka suvel.“

– KARIN TOOL

Aitäh Teile heade nõuannete eest KarinAnastassia ja Eneli!
ilusadjuuksed.ee

Fotod: L’Alga Haircare, Yael Bonfis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

shag lõikus lühikestele juustele
Juuksetrendid
Ilusadjuuksed.ee

Mis toimub juuksemoes kevad-suvel 2022?

Aili Puss ja Triin Veisman viisid meid kurssi viimaste trendidega juuksemaailmas – milliseid muudatusi võiks oma juustega alanud kevad-suvisel uuel hooajal teha? Mis üldse toimub juuksemaailmas – millised värvi- ja lõikustrendid praegu domineerivad?

Loe lähemalt »
Blondid juuksed Kairit Laanela, ilusalong Kopli Föön
Juuksurite nipid
Ilusadjuuksed.ee

Blondid juuksed on luksus

Blondid kaunitarid soovivad, et nende blond juuksetoon oleks särav ning juuksed terved ka ilma igakuise juuksurikülastuseta. See polegi kuigi keeruline ülesanne, kuid mõned nipid siin siiski on. Küsisime nõu blondide juuste eksperdilt Kairit Laanela´lt, kes on heledate juustega tegelenud juba üle 10 aasta.

Loe lähemalt »

Armastusega ilusate juuste vastu © Norsten OÜ 2022