Pikad ning kohevad juuksed 21/03/2023 – Postitatud: Juukselood – Märksõnad: ,

Gerli A. Chantelle, moelooja
Kogemuslugu ajakirjast Buduaar, märts 2023

Juba 5 aastat on möödas sellest, kui otsustasin blondist värvitoonist loobuda ja kasvatada välja oma naturaalse juuksetooni. Mulle meeldivad väga naturaalsed, terved ning pehmed juuksed, kuid sellel on ka oma miinuspool. Kuna mulle meeldib väga juustesse lokke keerata, siis mida vähem töödeldud juukseosa mul alles jäänud on, seda võimatumaks muutub koheva soengu tegemine.

Juuksurid on soovitanud kasutada juuksejuure tõstjat (kreppide tegemist), kuid igapäevaselt on see minu jaoks ajakulukas ja tüütu ning igasugused juuksevahud ja spreid juuksejuurele muudavad mul juuksed juba mõttes mustaks.

Kuna mul on pikad juuksed, siis olen alati mõelnud, et vajan pigem niisutavaid tooteid ehk siis ka niisutavat šampooni. Tegelikult olen terve selle aja kasutanud šampooni valesti, sest šampoon ei pea minema kokku kogu sinu juuste seisukorraga, šampoonitades tuleb keskenduda peanahale, mitte juustele. Palsam/mask on vahend, mis töötab juustega ning mida üldjuhul võib, kuid ei ole tarvis panna jällegi peanahale.

Moelooja Gerly A. Chantelle lemmikuks on L'Alga juuksehooldus
Moelooja Gerly A. Chantelle

Pärast soojamaareisi tundsin, et pean midagi muutma, lisaks juuste peadligi hoidmise, olid need kaotanud ka oma tavapärase läike ning elastsuse. Tulenevalt eelnevast proovisin sel korral teisiti ning katsetasin minu jaoks täiesti uut – L’Alga toodete sarja.

Spetsialist valis minu juuste seisukorda hinnates välja mulle Sealight Volume Moisture tooteid. Juuste puhastamiseks pesin kaks korda juuksejuure osa volüümiandva šampooniga. Kaks korda just seetõttu, et puhastada juuksed korralikult eelnevatest hooldusvahenditest. Seejärel lisasin terves ulatuses juustesse (v.a juuksejuurtele) niisutuse ning toitainete andmiseks Sealight Volume Moisture palsam-maski. Pärast pesu tundsin kohe, et juuksejuured on mõnusalt puhtad ning kerged!

Õlide ja muude järelhooldusvahendite suhtes olen alati skeptiline olnud, mulle on jäänud mulje, et need muudavad juuksed raskeks ning rasuseks.

Kuna kasutan juuste kuivatamiseks peaaegu iga kord kuumtöötlust, siis proovisin niisketesse juustesse ennem föönitamist L’Alga Seamist kuumakaitsespreid, mis sisaldab ka UV-kaitset ning oleks olnud ka ideaalne vahend, et kaitsta päikeselisel reisil juukseid UV-kiirguse eest.

Pärast juuste föönitamist lisan juustesse 2–3 tilka SEANORD niisutavat säraõli, mis toidab juukseotsasid, kuid ei jäta juukseid erinevalt paljudest teistest juukseõlidest rasvaseks. See on minu uus vaieldamatu lemmiktoode!

Kuna olen parfüümide suhtes väga tundlik ja valiv, siis olen tavapäraselt pigem vältinud tooteid, mis on lõhnastatud. Minu väga suureks üllatuseks oli L’Alga toodetel lisaks nende sobivusele minu juuksetüübiga ka sõltuvusttekitav lõhn!

Tulemus: Juuksed on kerged, volüümikad ning sära on tagasi!

« Soengu- ja juuksetrendid kevad-suvel 2023
KETENDAV PEANAHK TALVEL: MIKS TEKIB JA KUIDAS RAVIDA? »