11 nõuannet talviseks juuksehoolduseks 25/11/2021 – Postitatud: Juustest põhjalikumalt – Märksõnad: ,

Kindlasti oled märganud, et külm talveilm muudab Su juuksed kuivaks ja kahuseks; nahk hakkab kuivama, kiskuma ja ketendama. Nii see paraku on – kõikuvad temperatuurid, külm tuul, lumi ja kuivatav keskküte mõjuvad karmilt nii juustele kui nahale. Seetõttu ongi talvise juuksehoolduse märksõna (sügav)niisutamine ja kaitsmine, et säilitada juuste pehmus, elastsus ja tervis.

Talvine juuksehooldus eeldab niisutavamaid ja toitvamaid tooteid, samuti natuke rohkem aega ja panustamist. Seerumid, juukseõlid ja sügavniisutavad maskid on talveperioodil kõige olulisemad, et tagada juuste niisutatus ja kaitse nõudlikes tingimustes.

#1 Kanna mütsi

Madalad temperatuurid, külm tuul, lumi ja kuiv õhk viivad juustest välja niiskuse ning muudavad need õrnaks ja hapraks. Samuti mõjub külm ja kuiv õhk kehvasti peanahale, mis võib muutuda kuivaks ja ketendavaks ning see pole kuigi hea „pinnas“ tervete juuste kasvamiseks.

Pidev mütsikandmise eiramine (ehk peanaha proovilepanek) võib hilisemas eas väljenduda juuste hõrenemise ja enneaegse väljalangemisena. Hea on meeles pidada seda lihtsat piiri: kui temperatuur langeb alla -5 külmakraadi, siis peaks kindlasti müts peas olema.

Mütsi või salli valides eelista siidvoodriga peakatteid või siidist salle – need on juuste vastu õrnad ning ei põhjusta habraste juuste murdumist.

Mütsi kandmine võib kaasa tuua aga järgmise häda – staatilise elektri. Sellest vabaned hea niisutava juuksespreiga, nagu näiteks L’Alga.Seamist.

#2 Soeta õhuniisuti

Üllatav viis juuste kuivusega toimetulekuks talveperioodil on õhuniisuti. Iseenesest on see väga loogiline, sest keskküte muudab koduse õhu kohe ekstreemselt kuivaks – käed ja huuled hakkavad kuivama, nahk ketendama ja kiskuma. Sama juhtub ka juustega – kuiv õhk imab neist viimasegi niiskuse välja.

Tegime eksperimendi – soetasime koju õhuniiskuse mõõtja ning kui suvel on õhuniiskus toas julgelt üle 50%, siis talve halvimatel päevadel oli see alla 25%! Seega, õhuniisuti võib olla vägagi üllatav, kuid tõhus viis juuste ja naha kvaliteedi parandamiseks talvisel ajal.

#3 Pese pead harvemini

Kui pesed oma juukseid iga päev, siis proovi seda sagedust vähendada. Juuste liiga sage pesemine eemaldab peanahalt loomuliku rasu, mis aitab hoida juuste ja peanaha niiskustaset ja kaitset. See on eriti halb talvel, mil loomulik rasu on juuste ja peanaha kaitsmisel eriti vajalik.

Proovi igapäevase juuksepesu asemel pesta üle päeva. Või pikendada pesude vahelist aega 1 päeva võrra. Meie kasutajate tagasiside ütleb, et L’Alga šampoonid-palsamid annavad 1-2 päeva lisaks järgmise juuksepesuni – tasub järgi proovida, kas pole?

Teine võimalus on pikendada juuste pesu vahelist aega kuivšampooniga.

#4 Vali peanaha- ja juuksesõbralik šampoon

Talvekülm ja toakuivus mõjuvad peanahale kuivatavalt ning seetõttu on paljud meist talvel hädas kõõma ning sügeleva peanahaga. Vali kasutamiseks sulfaatide vaba õrnema koostisega šampoon (ükskõik milline L’Alga šampoon, kõik need on sulfaatide vabad), mis ei peseks peanahalt maha selle loomulikku rasu.

Tugevatoimeliste pesuainetega (=sulfaadid) šampoonid on väga tõhusad puhastajad, viies peanahalt ja juustelt ka nende loomuliku rasu. Ja siis muutubki peanahk kuivaks, hakkab ketendama, kihelema ning tekib kõõm.

Kui peanahk on juba ärritatud, kihelev ning maadled kõõmaprobleemiga, siis võid proovida ka juba spetsiaalselt selle mure lahendamiseks loodud kõõmavastast šampooni L’Alga.SeaFlakes Free.

#5 Kord nädalas tee sügavniisutavat juuksemaski


Nii nagu iganädalane näomask on ilusa näonaha kohustuslik osa, peaks ka iganädalane juuksemask olema Su juuksehoolduses tähtsal kohal. Turgutades juukseid kord nädalas sügavniisutava juuksemaskiga (näiteks L’Alga.Seacure) on Su juuksed märgatavamalt paremas seisukorras. Eriti vajavad seda kuivad ja kahjustatud juuksed.

Kui Su juuksed vajavad midagi veel „kangemat“, siis 2-3x tõhusam juuksemaskist on L’Alga.BOLSTER intensiivselt niisutav juukseampull, mis on tõeline booster kuivadele juustele!

#6 Kasuta juukseõli või seerumit


Juukseõli või seerum on talveperioodil hindamatud abilised. Need aitavad taastada juuste niiskustaseme ning kaitsta täiendavate kahjustuste (nagu föönitamine, sirgendamine jne.) eest.

Vali kerge koostisega õli, mis ei tee juukseid raskeks ning aitab parandada-taastada kuivade-kahjustatud juuste seisukorda. PS: blondide juuste omanikud võiks valida toonilt heleda/valge õli, mis ei anna juustele täiendavat kollasust.

Sa võid lausa iga päev tilga juukseõli juukseotstesse kanda, et aidata hapratel juukseotstel säilitada niisutatus ja kaitse. Väga sobiv selleks on L’Alga.SEANORD5 parandav ja kaitsev sära andev juukseõli.

L'Alga Sealush parandav kuumakaitse seerum juustele

#7 Vali duši all käimisel jahedam veetemperatuur


Isegi kui kuum aurav dušš on talveperioodil eiliselt nauditav, siis juustele pole see kaugeltki parim lahendus. Kuum vesi avab juuksekutiikulid ning soodustab niiskuse lahkumist juuksekarvast. Tulemuseks on kuivad ja rabedad, kergesti katkevad juuksed.

Juuste pesemisel kasuta pigem leiget ning loputamisel lausa jahedat vett.

#8 Ära mine õue märgade juustega


Märjad juuksed on palju õrnemad kui kuivad juuksed. Kui lähed talvel märja peaga õue, siis juustes olev vesi külmub ning tagajärjeks on kergesti murduvad juuksed.

Isegi kui loomulikul teel juuste kuivatamine on parim, siis föönitamine on igal juhul juustele parem ja ohutum variant kui märja peaga õue minek. Küll aga ära torma kohe peale föönitamist külma õhu kätte, suur temperatuuride vahe võib taas juustele kehvasti mõjuda.

#9 Lõika regulaarselt juukseotsi


Juukseotste trimmimine iga 4 kuni 8 nädala tagant on hea viis juuste heaolu säilitamiseks. See hoiab ühtlasi ka Su juukselõikuse värske ja kauni.
Lõika juukseotsi 1-1,5 cm, et hoiduda juukseotste kuivaks muutumisest ja lõhenemisest.

#10 Hoidu juuste kuumaga töötlemisest


See pole suuremat sorti uudis, et föönitamine, sirgendamine ja lokitamine kahjustavad juukseid ning põhjustavad juuste murdumist. Muidugi on kõige sõbralikum lasta juustel loomulikult kuivada, kuid paraku pole see alati võimalik. Siiski tasub meeles pidada, et kui talveperioodil on juuksed niigi kuivemad, siis kuumtöötlemine viib veelgi niiskust juustest välja ning tulemuseks on haprad ja katkevad juuksed.

Kui siiski pead juukseid föönitama või sirgendama, siis kasuta kindlasti juukseid kaitsvaid tooteid – näiteks parandavat kuumakaitse seerumit L’Alga.Sealush või niisutavat kuumakaitse spreid L’Alga.Seamist. Mõlemad aitavad taastada juuste niiskussisalduse ning kaitsta juukseid mitte ainult kuumaga töötlemise, vaid ka UV-kiirguse eest (mis reisile minnes on hädavajalik). L’Alga.Seamist niisutav sprei kaitseb ka staatilise elektri tekkimise eest juustesse.

Hea nipp on talveperioodil eelistada “kuumavaba” stiliseerimist võimaldavaid soenguid – a´la punutised, krunnid jms.

#11 Joo vett!


Kas teadsid, et juuksekarv sisaldab ca 25% ulatuses vett?

Et kompenseerida talvise aja veekadu, on väga oluline hoida end ka sisemiselt „niisutatuna“. Jah, lugesid õigesti – veejoomine ei mõju mitte ainult nahale hästi, vaid aitab ka tagada, et Su juuksed on niisutatud juurest juukseotsteni. Muide, ka kuivuse, sügeluse ja kõõmaprobleemid saavad kergemalt lahendatud kui peanahk ja juuksed on niisutatud.

Mõnusat talveaega ja hoiame siis oma juukseid õrnalt, et need kevadel taas täies ilus valla päästa 🙂

Foto: @beppebuttinoni / Model @lucreziamangilli / Hair @vlady_mua

« Blondid juuksed on luksus
Peek Inside: L`Alga juuksehooldus otse imedemaalt »